ACCOUNTHOUSE, 2014 Yılı Değerlendirme ve 2015 Yılı Vizyon Toplantısı Şile'de Gerçekleştirildi.


Accounthouse, kuruluşunun 20.Yılı dolayısıyla 26-28 Aralık 2014 tarihleri arasında Şile’de çalışanlarına yönelik “2014 Yılı Değerlendirme ve 2015 Yılı Vizyon Toplantısı” konulu bir seminer gerçekleştirdi.

Gelecek Bağımsız Denetim Firmalarının Olacak. 
 
Accounthouse, kuruluşunun 20. Yılı dolayısıyla 26-28 Aralık 2014 tarihleri arasında Şile’de çalışanlarına yönelik “2014 Yılı Değerlendirme ve 2015 Yılı Vizyon Toplantısı” konulu bir seminer gerçekleştirdi.
Toplantının ilk bölümünde söz alan şirket ortaklarından İsmail Yıldız “İnsanların olduğu gibi şirketlerin de bir hikayeleri vardır. Şirketimizin de ilk adımı ve hikayesi 1994 yılında 30 metrekarelik ve iki kişi ile başladı. Ortaklardan bir otururken diğer ise kenarda beklemek zorunda kalıyordu. Bugün ise 50 çalışan ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bir kurum haline geldik” dedi.
Toplantının ikinci bölümünde “Denetim ve Gelecekte Denetimin Önemi” konusu tartışıldı. Bugün Türkiye’de uluslararası denetim firmalarının denetim pastasının büyük bir bölümünü elinde bulundurdukları hususuna dikkat çekilerek, yerli denetim firmalarının da kurumsal yapılarını tamamlayarak bu pastadan paylarının artırılması gerektiği vurgulandı. Kamu ve özel kurumların günümüz şartlarında sadece yabancı firmaların daha iyi hizmet verdikleri zannıyla bunları tercih ettikleri ve bu nedenle ACCOUNTHOUSE gibi yüzde yüz yerli markaların tercih edilmeleri durumunda yerli denetim firmalarının da güçlenebileceği ve hatta günü geldiğinde bu firmaların da yurt dışında faaliyet gösteren yerli uluslararası firmalar haline gelebileceği vurgulandı.
 
Toplantının ikinci gününde, kişisel ve kurumsal gelişim uzmanı, sosyolog ve yazar İsmail Karasu, şirket çalışanlarına "Pozitif Yaşam Beceriler" ve "Ortak Akıl Arama Çalıştayı" konulu seminerler verdi.
 
Toplantının sonunda tüm çalışanlarla birlikte 2024 hedefi olarak Türkiye’de ilk on denetim firması olma hedefi kondu.Aşağıdaki fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız.